Dallime mes rishikimeve të "Genci Mosho"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{Pa referenca|tetor 2019}}
'''Genci Mosho''' është një aktor i vjetër shqiptar. Ai është njohur me se shumti nga filmi "[[Tomka dhe shokët e tij]]" ku ka pasur rolin e një fëmije mjaft mistrec. Edhe për rolin e tij si Luani ne filmin "[[Pas gjurmëve]]". Tashme ai është drejtor i një shkolle 9-vjeçare ne [[TiraneTiranë]].