Ndryshimi mes inspektimeve të "Lugthi"

395 bytes added ,  1 vit më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Rregullimi i taitjes të lëngut lukthor ==
Pasi ushqimi qe eshte shperber dhe eshte kthyer ne formen e kimies ai kalon ne duoden nepermjet sfinkerit te polirikut dhe aty ndodh procesi i shperberjes se te gjitha makromolekulave.Si fillim kimia me ph 1-1.5 duhet te marre vlerat optimale te ph 6.9-7.4 dhe kjo behet me ane te nje lende te prodhuar nga pankreasi Hidrogjen Karbonat Natriumi i cili ka permbajtje bazike dhe rrit ph e kimies.
 
== Shiko edhe ==
Anonymous user