Ndryshimi mes inspektimeve të "ADN"

1 byte added ,  8 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
 
 
Me që ekzistojnë 64 tripleta dhe 20 [[aminoacidet|aminoacide]] në kodin gjenetik disa aminoacide mund të kodifikohen nga disa tripleta të ndryshme por jo anasjelltas, një tripletë i përket vetëm një aminoacidi.
 
 
 
Anonymous user