Ndryshimi mes inspektimeve të "F.C. Internazionale Milano"

v
[[F.C. Internazionale Milano Primavera]] është skuadra nën-19 e Interit. Ata luajnë në grupin B të Campionato Nazionale Primavera. Ekipi ka fituar shtatë kampionate (Campionato Nazionale Primavera) dhe pesë kupa (Coppa Italia).<ref name="Trofe">{{cite web|url=https://www.inter.it/it/settore_giovanile/settore-giovanile-palmares-vittorie|title=Palmares Settore Giovanile|website=inter.it|publisher=F.C. Internazionale Milano|language=en|accessdate=3 prill 2012}}</ref> Ata kanë fituar gjithashtu 6 herë Torneo di Viareggio.<ref name="Trofe"/> Në mars 2012, Inter nën-19 fitoi edicionin e parë të [[NextGen Series]] që është [[UEFA Liga e Kampioneve]] për të rinjtë.<ref>{{cite web|url=https://www.inter.it/en/news/2012/03/25/nextgen-series-ajax-1-1-inter-aet-3-5-on-pens.html|title=NextGen Series: Ajax 1-1 Inter aet (3-5 on pens)|website=inter.it|publisher=F.C. Internazionale Milano|language=en|date=25 maj 2012|accessdate=10 nëntor 2019}}</ref>
 
===Lista e One-men club man===
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-