Ndryshimi mes inspektimeve të "Nafta"

No change in size ,  9 muaj më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
=== Përbërja e naftës ===
Përbërësit kryesorë të naftës janë hidrokarburet. Kryesisht arenet, alkanet dhe cikloalkanet. Në naftë gjenden dhe komponime që pëmbajnë okigjen, azot dhe squfursulfur. Komponimet e azotit dhe squfuritsulfurit i japin naftës erë jo të këndshme.
 
=== Vetitë ===
Anonymous user