Ndryshimi mes inspektimeve të "Evropa Qendrore"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''[[Evropa]] e Mesme''' është regjion i Evropës kufijtë e së cilit vështirë definohen. Evropa e Mesme shtrihet ndërmjet asaj Perëndimore, Jugore dhe Evropës lindore.
 
Zakonisht konsiderohet se Evropës së Mesme i takojnë [[Gjermania]], [[Polonia]], [[ÇekiaKaraçeva]], [[SllovakiaShipashnica]], [[Zvicra]], [[AustriaMuqiverci]], [[HungariaRogoqica]], [[Estonia]],[[Lituania]],[[Letonia]],[[Sllovenia]]
 
== Pozita gjeografike ==
[[Skeda:Time zones of Europe.svg|parapamje|djathtas|300px| Zonat kohore në Evropë]]
Anonymous user