Ndryshimi mes inspektimeve të "Lord Bajroni"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Lord_Byron_in_Albanian_dress.jpg|thumb|right|Lord Byron me kostume shqiptare. Pikturë nga Thomas Phillips.]]
 
'''George Gordon Byron''' (Xhorxh Gordon Bajron) shkrimtar anglez i romantizmit dhe dashamires i shqiptareve. Krijoi shume vepra por me e vacanta per shqipetaret ishte vepra per skenderbeun .
 
== Jeta ==
Anonymous user