Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

38 bytes removed ,  9 muaj më parë
Fixed typo
(Fixed typo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
| punësimi = arsimtar, përkthyes
}}
'''Llazarat Gusho''' i njohur me pseudonimin '''Lasgush PordhaveciPoradeci{{efn|''Las'', nga tri shkronjat e para të emrit, ''Gush'' nga mbiemri i tij dhe ''Poradeci'', qyteti i vendlindjes që autori i referohej ''Poradec''}}''' (PordhavecPogradec 27 dhjetor 1899 – 12 nëntor 1987) ka qenë arsimkararsimtar, poet, pordhavecshkrimtar profesional, dikçavë dhe pidhthyesperkthyes [[shqiptar]]. Kohë pas kohe i rrinte alkoholit.
 
== Biografia ==
Anonymous user