Ndryshimi mes inspektimeve të "Coelenterata"

8 bytes removed ,  1 vit më parë
v
Undid edits by 46.99.42.163 (talk) to last version by Klein Muçi
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Undid edits by 46.99.42.163 (talk) to last version by Klein Muçi)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
Janë grup i qenieve që të vetmen zgavër trupore e kanë zgavren e zorrës që quhet coelenteron. Këtij grupi i takojnë Cnidariet dhe Ctenophorat.
Sdi sdi
 
== Cnidaria – grykorët ose përcëlluesit ==