Ndryshimi mes inspektimeve të "Ferhat Cakaj"

28 bytes added ,  7 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
 
Është vlerësuar me Urdhrin "Naim Frashëri" i klasit të III-të si mësues dhe edukator, 1976; Urdhri “Naim Frashëri” klasit II-të si shkrimtar e romancier, viti 1982; Titulli “Mësues i Merituar” viti 1989.
 
 
 
 
==Vepra të botuara==
 
 
==Romane==
 
* Njerëzit e qytezës në mal, 1976
 
* Nesër do të jetë von, 1977
 
* Jam bir i popullit tim, 1978
 
* Zemërimi, 1980
 
* Përmendorja, 1985
 
* Bardhyli kërkon Gjergj Elez Alinë, 1998
 
* Pranvera do të vijë, 2005
 
* Të gjallë e të vdekur, 2010
 
 
==Novela==
 
* Mesuesi i çmendur, 1967
 
* Kështu është, 1969
 
 
==Vëllime me tregime==
 
* Lugina e nuseve, 1969
 
* Në korie mes lisash, 1972
 
==Drama==
 
* Isa Boletini, 1987
 
==Studime==
 
* E verteta mbi eposin serb, refleksion eseistik, 1998
 
{{DEFAULTSORT:Cakaj, Ferhat}}
 
 
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1935]]
[[Kategoria:Mësues shqiptarë]]
[[Kategoria:Shkrimtarë shqiptarë]]