Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Fixed typo)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular iOS app edit
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
}}
'''Llazarat Gusho''' i njohur me pseudonimin '''Lasgush Poradeci{{efn|''Las'', nga tri shkronjat e para të emrit, ''Gush'' nga mbiemri i tij dhe ''Poradeci'', qyteti i vendlindjes që autori i referohej ''Poradec''}}''' (Pogradec 27 dhjetor 1899 – 12 nëntor 1987) ka qenë arsimtar, poet, shkrimtar profesional, dikçavë dhe perkthyes [[shqiptar]].
Gjuha e zjarrte poezi e ndertuar nga 3 strofa 6 vargëshe
 
== Biografia ==
Anonymous user