Ndryshimi mes inspektimeve të "Çerçiz Topulli"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| Profesioni = Udhëheqës i luftës së armatosur
}}
'''Çerçiz Topulli''' ([[Gjirokastra|Gjirokastër]], [[20 shtator]]<ref name=":0">Bineri E., ''“Letër nga malet e Shqipërisë” drejtuar shqiptarëve'', [[Shekulli (gazetë)|Shekulli]], 31 Maj 2015.</ref> [[1880]] - [[Shkodra|Shkodër]], [[17 korrik]] [[1915]]) qe ushtarak në [[Perandoria Osmane|Perandorinë Osmane]], kryetar çetash në periudhën e [[Lëvizja e kaçakëve|Lëvizjes Kaçake]] dhe veprimtar i çështjes kombëtare bashkë me të vëllanë, [[Bajo Topulli]]n.
 
== Jeta ==