Dallime mes rishikimeve të "Televizioni"

17 bytes removed ,  1 vit më parë
U kthye versioni 2067752 i bërë nga 178.175.52.117 (diskutimet)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(U kthye versioni 2067752 i bërë nga 178.175.52.117 (diskutimet))
Etiketa: Undo
{{Ky artikull|Ky artikull merret me '''Televizioni''' si '''sistem për transmetimin e programëve''', për trajta tjera të fjalës Televizioni, shiko [[Televizioni (kthjellim)]].}}
[[Skeda:Braun HF 1.jpg|thumb|right|[[Braun|Braun HF 1]], [[Gjermani]], [[1959]] gizaedu.gov.xn--eg420-ndh1vbdfdabad2019]]
'''Televizioni''' ''([[shk.]] '''TV''')'' ëshjhgfd''hfgggvvv''tëështë një sistem i imitimet të programeve.
 
Televizioni, apo TV për të shkurtër, (nga televizioni francez, do të thotë "televizor" ; nga τῆλε lashtë greke (Tele), që do të thotë "larg" dhe Visio Latine, që do të thotë "të parit") është një medium telekomunikacionit për transmetimin dhe marrjen e imazhe lëvizin që mund të jetë pikturë njëngjyrëshe (zi - dhe - bardhë) ose me ngjyrë, me ose pa zë shoqërues. "Televizioni" mund t'i referohet në mënyrë specifike për një televizor, program televiziv, ose të transmetimit televiziv.
58

edits