Ndryshimi mes inspektimeve të "William Ramsay"

109 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Figura:William_Ramsay.jpg '''Sir William Ramsay''' u lind më2 tetor 1852 në Glasgow dhe vdiq më 23 korrik 1916 në High Wycombe. Ishte kimist dhe nobelist sk...)
 
[[Figura:William_Ramsay.jpg|thumb|Sir William Ramsay ]]
 
'''Sir William Ramsay''' u lind më[[ 2 tetor]] 1852 në [[Glasgow]] dhe vdiq më [[23 korrik]] 1916 në [[High Wycombe]]. Ishte kimist dhe [[nobel]]ist skocez.
 
 
[[Category:Kimistë skocezë]]
[[Category:Lindje 1852]]
[[Category:Vdekje 1916]]
901

edits