Dallime mes rishikimeve të "Jáva"

136 bytes added ,  1 vit më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
'''Jáva''' është [[gazetë]] e përjavshme që botohet në [[Kosovë]] dhe publikohet edhe në rrjetë. Selia e gazetës gjendet në Prishtinë dhe botues i saj është [[Migjen Kelmendi]].
 
Më [[9 maj]] [[2006]] shoqata [[Reporterët pa Kufij]] i ndan kësaj gazete çmimin ''Press Freedom Award - Signal for Europe'' për vitin 2006.<ref>[http://gazetajava.com/artman/publish/cat_index_3.shtml Jáva] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20070518095141/http://gazetajava.com/artman/publish/cat_index_3.shtml |date=18 maj 2007 }} - në internet prill 2007</ref>
 
== Dialekti gegë ==