Dallime mes rishikimeve të "Qeveria"

7 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
'''Qeveria''' është struktura administrative që drejton një [[shteti|shtet]]. Përbehet nga anëtare të zgjedhur nga Kryeministri. Asnje shtet nuk mund te funksionojefunksionojë pa qeverineqeverinë e tij dhe administratenadministratën perkatesepërkatese, e cila zbaton ligjet.
24

edits