Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha greke"

5 bytes removed ,  30 ditë më parë
v
Republika e Maqedonisë --> Maqedonia e Veriut (via JWB)
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
v (Republika e Maqedonisë --> Maqedonia e Veriut (via JWB))
 
{{Kutia gjuhë
|emri=Greqisht
|shtetet=[[Greqia|Greqi]], [[Qipro]], [[Shqipëria|Shqipëri]], [[Italia|Itali]], [[Turqi]], [[Rumania|Rumani]], [[RepublikaMaqedonia e MaqedonisëVeriut]], [[Bullgaria|Bullgari]], [[Gjermania|Gjermani]], [[Suedia|Suedi]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shtetet e Bashkuara]], [[Kanada]], [[Rusia|Rusi]], [[Ukrainë]], [[Gjeorgjia|Gjeorgji]], dhe vende të tjera.
|vendi = [[Evropa juglindore]]
|njerëzit = 15 - 23.5 milion <ref>[http://www.answers.com/topic/greek-language Greek language: Information from Answers.com<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref><ref>[http://www.communicaid.com/language-courses/greek/index.php Business Greek Course | Greek language course | Business Greek Training Course London<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref><ref>[http://www.toplanguagecommunity.com/greek-portal/ Toplanguagecommunity.com<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref><ref>http://www.eslbase.com/language-exchange/greek</ref><ref>http://simple.wikipedia.org/wiki/Greek_language</ref><ref>[http://www.studyabroad.com/lom/greek.html Find a Study Abroad Program with StudyAbroad.com : Intensive Language<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref><ref>http://wapedia.mobi/en/Greek_language</ref>