Dallime mes rishikimeve të "Justin Martiri"

125 bytes added ,  2 vjet më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
 
== Përkthimet e shkrimeve të Justin dëshmorit ==
* {{en}} [https://web.archive.org/web/20050628080451/http://www.ccel.org/fathers/ANF-01/just/justap1index.html Apologjia e Parë]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{en}} [httphttps://wwwweb.archive.org/web/20050323233351/http://ccel.org/fathers/ANF-01/just/justap2index.html Apologjia e Dytë]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{en}} [https://web.archive.org/web/20050718081044/http://www.ccel.org/fathers/ANF-01/just/justintrypho.html Dialog me hebreun Trifon]. Libraria eterore e klasikëve të krishterë.
* {{en}} [http://ocafs.oca.org/FeastSaintsViewer.asp?SID=4&ID=1&FSID=101570 Justini filozof dëshmor dhe ata me të në Romë]. Kisha ortodokse në Amerikë.