Ndryshimi mes inspektimeve të "William Ramsay"

2 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:William_Ramsay.jpg|thumb|Sir William Ramsay ]]
 
'''Sir William Ramsay''' lindi u lind më[[ 2 tetor]] 1852 në [[Glasgow]] dhe vdiq më [[23 korrik]] 1916 në [[High Wycombe]]. Ishte kimist dhe [[nobel]]ist skocez.
{{kimi-cung}}