Dallime mes rishikimeve të "Komisioni Evropian"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
Komisioni drejtohet nga [[Presidenti i Komisionit Evropian|Presidenti i zgjedhur i Komisionit]] (për momentin ky është [[José Manuel Durão Barroso]]). Zyra qendrore e Komisionit gjendet në [[Bruksel]] dhe gjuhët që përdoren janë [[gjuha angleze|anglishtja]], [[gjuha frenge|frengjishtja]] dhe [[gjuha gjermane|gjermanishtja]].
 
 
== Lidhje të jashme ==
*
 
{{BE-cung}}
 
[[Kategoria:Bashkimi Evropian]]
[[Kategoria:Organizata evropiane]]
Anonymous user