Ndryshimi mes inspektimeve të "Zhvillimi i trupit të njeriut"

v
U kthyen ndryshimet e 84.22.38.27 (diskutimet) në versionin e fundit nga 82.114.70.198.
v (U kthyen ndryshimet e 84.22.38.27 (diskutimet) në versionin e fundit nga 82.114.70.198.)
Etiketa: Rollback
Kjo eshte koha kur individi fiton vecori anatomike , morfologjike , funksionale , psikike dhe sociale te nje njeriu te ardhshem dhe te rritu .
 
== Faza e peste(e pleqeris)pestë ==