Ndryshimi mes inspektimeve të "Guri Shyti"

26 bytes added ,  5 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Guri Shyti''' përkthyes shqiptar. Ishte bashkëpunëtor i gazetës “Dita”, pedagog në Akademinë Ushtarake, në Universitetin e Tiranës dhe në shkolla të tjera të larta, p...)
 
v
 
'''Guri Shyti''' përkthyes shqiptar. Ishte bashkëpunëtor i gazetës “Dita”, pedagog në Akademinë Ushtarake, në Universitetin e Tiranës dhe në shkolla të tjera të larta, përkthyes i letërsisë artistike dhe autor i disa librave. U nda nga jeta më 1 janar 2020.
 
{{DEFAULTSORT:Shyti, Guri}}
 
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Mësues shqiptarë]]