Dallime mes rishikimeve të "Mesjeta"

No change in size ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Përmbajtje e pakuptim)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[File:Crescenzi calendar.jpg|thumb|Jetë e rëndomtë në mesjetë: Njerëzit merreshin me bujqësi, blegtori e me proshimin e venësverës]]
[[Skeda:St Michaels Church Hildesheim.jpg|thumb|250px|Arkitekturë mesjetare romane: [[Hildeshajm]].]]
Me '''mesjetë''' nënkuptojmë periudhë të [[Historia|historisë]] evropiane ndërmjet [[Lashtësia|lashtësisë]] (rreth vitit 600) dhe [[Koha e Re (histori)|kohës së Re]] (duke filluar midis viteve 1453 dhe 1517).
Anonymous user