Ndryshimi mes inspektimeve të "Lugthi"

44 bytes added ,  1 vit më parë
shtova diqka
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(shtova diqka)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Gjëndrat ==
Lukthi ka disa gjëndra të cilat prodhojnë produkte të cilat ndihmojë në zbërthimin e ushqimit, këto gjëndra bëjnë pjesë në tipin tubulor.Si më të përhapura ose kryesore janë '''gjëndrat gastroike''' ,'''gjëndrat pilorike''' si dhe '''gjëndrat kardiale''' .Ajo eshte pjesa me e gjere e sistemit tretes
 
=== Gjëndrat gastroike ===
Anonymous user