Dallime mes rishikimeve të "Pesë Shtyllat e Islamit"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Rregullova gabimet drejtshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Islam}}
'''Pesë Shtyllat''' (ose '''Kushtet''') e [[Islami]]t janë:
# ''[[Shehadeti]]'' - Deklarimi i se nuk ka zot tjetër përveç [[Allahu]]t, dhe se [[Muhammedi]] është i dërguari i tij.
# ''[[Namazi]]'' - Të falurit pesë herë në ditë në kohë të caktuara.
# ''[[Agjërimi në Islam|Agjërimi]]'' - Agjërim dhe vetë-kontrolli gjatë muajit të bekuar të [[Ramazani]]t
Anonymous user