Ndryshimi mes inspektimeve të "Karnavalet"

25 bytes removed ,  7 muaj më parë
v
Undid edits by 95.107.166.226 (talk) to last version by JonaRizvanolli: reverting vandalism
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (Undid edits by 95.107.166.226 (talk) to last version by JonaRizvanolli: reverting vandalism)
Filmi '''"Karnavalet"''' është prodhuar nga [[Kinostudio]] [[Shqipëria e Re]] në vitin 1980.
 
Regjia: [[Ismail Zhabjaku]], Skenari: [[Gjergj Zheji]], [[Ismail Zhabjaku]], Producent: [[Shqipëria e Re]] , Muzika: [[Avni Mula]].persotin ia fut kot ky daku
 
== Përmbajtja e filmit ==
Ekranizim i komedisë “Karnavalet e Korçës” nga Spiro Çomora. Në ditët e karnavaleve shërbyesja Nasta dhe Loni venë në lojë tregëtarin Nikollaq Jorganxhi dhe të shoqen Olimbinë. Ky është momenti ku ata mund të shprehin mendimin e tyre në lidhje me individët e zbrazët materialistë dhe injorantë që përkrahin qeverinë. Filmi është komedia e parë muzikore shqiptare.
26

edits