Dallime mes rishikimeve të "Arabët"

11 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 109.69.5.154 (diskutimet) në versionin e fundit nga 185.212.190.10.
(→‎Referimet: historia e muhamedit)
v (U kthyen ndryshimet e 109.69.5.154 (diskutimet) në versionin e fundit nga 185.212.190.10.)
Masat e ndermarra nga keta udheheqes te njohur ndere mysliman me titullin 'udheheqesat e drejtë', ofruan një mundesi dhe u krijua një bazament mjaft i fuqishem qe paskëtej në periudhat e mevonshme shteti islamo-arab te lulezonte dhe ndikimi i civilizimit islam te arrinte zenitin si p.sh periudha e dinastisë Emevite, Abasite etj.
 
ë== Referimet ==muhamedi
 
{{Reflist}}
 
34

edits