Dallime mes rishikimeve të "Frekuenca këndore"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referime dhe shënime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
vNo edit summary
| first = Steven
| authorlink =
| coauthors =
| title = Physics for Dummies
| publisher = Wiley Publishing Inc
 
Një shprehje që haset shpesh kur kemi të bëjmë me oshilime të vogla apo të papërfillshme, ku atenuimi është minimal është:<ref name=PoP1>{{cite book
| last author1= Raymond A Serway,
| first = Raymond A.
| authorlink =
| coauthorsauthor2 = Jewett, John W.
| title = Principles of physics - 4th Edition
| publisher = Brooks / Cole - Thomson Learning
 
Frekuencë këndore brenda një [[qarku LC]] mund të përkufizohet si rrënja katrore e inversit te [[kapacitances]] (e matur në [[farad]] s), herë [[induktivitetin]] e qarkut (në [[Henri (njësi)|henri]]).<ref name=LC1>{{cite book
| last author1= Mahmood Nahvi
| first = Mahmood
| authorlink =
| coauthorsauthor2 = Edminister, Joseph
| title = Schaum's outline of theory and problems of electric circuits
| publisher = McGraw - Hill Companies (McGraw - Hill Professional)