Dallime mes rishikimeve të "Isak Beu"

79 bytes added ,  1 vit më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Saklanan gerçekler zhvendosi faqen Isak Bej tek Isak Beu)
v
[[Skeda:Turbeto na Gazi Ishak Beg (20).JPG|parapamje|[[Tyrbja]] e Isak Beut]]
'''Isak BejBeu''' ka qenë ushtarak dhe komandant [[Perandoria Osmane|osman]], [[Sanxhaku i Shkupit|sanxhakbej i Shkupit]] nga 1415 deri më 1439.<ref name="Fine1994">{{cite book|last=Fine|first=John Van Antwerp|title=The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest|url=https://books.google.com/books?id=LvVbRrH1QBgC&pg=PA468|publisher=University of Michigan Press|isbn=9780472082605|year=1994|location=|pages=468}}</ref>
 
== Referencat ==
{{Reflist}}
 
[[Kategoria:Ushtarakë osmanë]]