Ndryshimi mes inspektimeve të "Gli anni più belli"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: <!-- ... këtu fillon tabela ... teksti është më poshtë ... --> {{InterMovie |Emri=Gli anni più belli |Foto= |Fotopx=300 |TitullFilm = |TitullOrg = Gli anni più belli |VendiProd...)
 
 
|TitullFilm =
|TitullOrg = Gli anni più belli
|VendiProd = [[Italia|italoItali]]
|VitiProd =2020
|Minuta = 129 Min.
|Genre =
|Gjuha = italishtItalisht
|Mosha =
|Regjisori = [[Gabriele Muccino]]
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
'''Vitet më të bukura''' ([[Gjuha italiane|Italisht]]: ''Gli anni più belli'') është film shqiptaro-italian i vitit [[2020]] me regji nga [[Gabriele Muccino]].<ref>[https://www.cinemaitaliano.info/gliannipiubelli Gli Anni più Belli]</ref>
 
== Përmbajtja e filmit ==
 
Regjisori [[Gabriele Muccino]] gërsheton historihistorinë e katër miqve (Giulio, Gemma, Paolo dhe Riccardo), kujtime të rinisë së tyre, në [[Roma|Romë]] nga vitet '80 e deri më sot.<ref>[https://www.comingsoon.it/cinema/news/gli-anni-piu-belli-ecco-il-trailer-ufficiale-del-nuovo-film-di-gabriele/n97575/ Gli anni più belli: ecco il trailer ufficiale del nuovo film di Gabriele Muccino]</ref>
 
==Aktorët dhe rolet==