Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Drenisa zhvendosi faqen Ilixha (Sarajevë) tek Illixha (Sarajevë))
vNo edit summary
[[Skeda:Tram Sarajevo 2011 Tatra Ilidža.jpg|parapamje|Stacioni i tramvajit në Illixha]]
{{pa referenca}}
[[Skeda:TramIlidza SarajevoMunicipality 2011 Tatra IlidžaLocation.jpgsvg|parapamje|Stacioni i tramvajitKomuna e IlixhaIllixhës]]
[[Skeda:IlidzaHotel MunicipalityBosna, LocationIlidža (2010).svgJPG|parapamje|KomunaHoteli Bosna e IlixhësIllixhë]]
'''IlixhaIllixha''' (Bosnjan:Ilidža) është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës.<ref>[http://www.weatherbase.com/weather/weather-summary.php3?s=133531&cityname=Ilidza%2C+Federacija+Bosne+I+Hercegovine%2C+Bosnia+and+Herzegovina&units= Climate Summary for Ilidža]</ref> Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e IlixhësIllixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së IlixhësIllixhës janë: IlixhaIllixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.<ref>{{cite news | url=http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | work=Sarajevo School of Science and Technology | title=Butmir Culture | date=1 shtator 2016 | access-date=1 shtator 2016 | archive-url=https://web.archive.org/web/20160304093615/http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | archive-date=4 mars 2016 | url-status=dead }}</ref>
[[Skeda:Hotel Bosna, Ilidža (2010).JPG|parapamje|Hoteli Bosna në Ilixhë]]
 
'''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës.<ref>[http://www.weatherbase.com/weather/weather-summary.php3?s=133531&cityname=Ilidza%2C+Federacija+Bosne+I+Hercegovine%2C+Bosnia+and+Herzegovina&units= Climate Summary for Ilidža]</ref> Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Ilixhës janë: Ilixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.<ref>{{cite news | url=http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | work=Sarajevo School of Science and Technology | title=Butmir Culture | date=1 shtator 2016 | access-date=1 shtator 2016 | archive-url=https://web.archive.org/web/20160304093615/http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | archive-date=4 mars 2016 | url-status=dead }}</ref>
==Shih edhe==
* [[Sarajeva]]
* [[Kultura e Butmirit]]
* [[Bosnja dhe Hercegovina]]
 
==Referimet==
{{reflist}}