Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
[[Skeda:Ilidza Municipality Location.svg|parapamje|Komuna e Illixhës]]
[[Skeda:Hotel Bosna, Ilidža (2010).JPG|parapamje|Hoteli Bosna në Illixhë]]
'''Illixha''' (Bosnjan:Ilidža) është komunë që gjendet në [[Kantoni i Sarajevës|Kantonin e Sarajevës]].<ref>[http://www.weatherbase.com/weather/weather-summary.php3?s=133531&cityname=Ilidza%2C+Federacija+Bosne+I+Hercegovine%2C+Bosnia+and+Herzegovina&units= Climate Summary for Ilidža]</ref> Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Illixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Illixhës janë: Illixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.<ref>{{cite news | url=http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | work=Sarajevo School of Science and Technology | title=Butmir Culture | date=1 shtator 2016 | access-date=1 shtator 2016 | archive-url=https://web.archive.org/web/20160304093615/http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | archive-date=4 mars 2016 | url-status=dead }}</ref>
 
==Shih edhe==
* [[Sarajeva]]
* [[Kantoni i Sarajevës]]
* [[Metropoli i Sarajevës]]
* [[Kultura e Butmirit]]
* [[Bosnja dhe Hercegovina]]