Dallime mes rishikimeve të "Prej Filllimit"

1.071 bytes removed ,  1 vit më parë
#REDIRECT Prej fillimit: copy-paste article created later / artikull kopjoj-ngjitur krijuar më vonë
v
(#REDIRECT Prej fillimit: copy-paste article created later / artikull kopjoj-ngjitur krijuar më vonë)
 
| emri =#REDIRECT [[Prej fillimit]]
{{Infobox album
| emri = Prej fillimit
| tipi = Album
| artisti = Adelina Ismaili
| kopertina = [[Skeda:AIsmajliprejfillimit.jpg|right|thumb|210px|Adelina Ismajli]]
| madhësia e kopertinës =
| lëshimi = 5 dhjetor 2002
| inçizimi = 2001-2002
| zhanri = Rock,Techno,Pop
| zgjatja = 2002-2003
| gjuha = [[shqip]]
| label = Zico Company
| producenti = TVZico Gjilan
| kronologjia = Chronologja i Adelina Ismajlit
| albumi i fundit = [[Sjam Sex Bombe]] (2000)
| ky album = Prej fillimit (2002)
 
| albumi tjetër = [[Mbreteresh e Roberesh]] (2005)
}}
 
'''Prej fillimit''' është një album i këngëtares shqiptare [[Adelina Ismajli]].I perket vitit 2002 me 2 Single's '''Mos ma ndal''' dhe '''From the Beginning'''.
 
=== Këngët ===
* Skënderbe
* Dil e shih moj bijë
* Fakt
* Jetoj se të dua
* Oh... po, po
* Pse po qan syzeza
* Cigarxhiu i vogël
* Aromë portokalli
* Ne Kosovë Luhet Kumorë
* Mëngjezi nesër
* Shokut tim
* Një ditë Kosovarqe
* From the beginning
* Mos ma ndal
* F**kers
* Borxh m'ke mbet
* Qe 1 vjet e 7 ditë
 
[[Kategoria:Audio albume]]
[[Kategoria:Adelina Ismajli]]
4

edits