Dallime mes rishikimeve të "Pasoma"

92 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e Rinor.salihu.169 (diskutimet) në versionin e fundit nga Resnjari.
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e Rinor.salihu.169 (diskutimet) në versionin e fundit nga Resnjari.)
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->smreknoca
 
|Rajoni = [[Rajoni i Mitrovicës|Mitrovicë]]
|Komuna = [[Komuna e Vushtrrisë|Vushtrri]]
|Kryetari i Komunës = xhafer tahiri
|Partia udhëheqëse =
 
 
<!-- Të dhëna tjera-->
|Vendasit = nga shkodra
|Themelimi =
|Krahina =
| gjat_g=20 | gjat_m=57 | gjat_s=23 | gjat_dr = E
}}
'''Pasomë''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Vushtrrisë|Vushtrrisë]], [[Kosovë]]. EmriPas pasomëvitit do1999 fshati thotë vend malor banorët e parë ishin nga suma rrethiështë i shkodrësnjohur ngaedhe dhe e morime emrin fshati SUMË'''Sumë'''.
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Vushtrri]]