Ndryshimi mes inspektimeve të "Malware"

4 bytes removed ,  6 muaj më parë
v
rregullim sintakse
(si mund te shfaqet nje malware dhe cfare mbledhin ato)
v (rregullim sintakse)
'''Malware''' ose '''Program i dëmshëm''' quhen [[Programi kompjuterik|programet]] (aplikacione softwerike) që zakonisht nuk janë të autorizuara nga pala që i ekzekuton pa dijeni. Dhe në shumicën e rasteve këto programe kanë qëllim të dëmshëm. Si p.sh. viruset, krymbat, adware, spyware, etj.
 
 
1.070

edits