Ndryshimi mes inspektimeve të "KF Tirana"

3 bytes added ,  10 muaj më parë
v
* 2R = Turi 2/Finale
 
==TrofeTrofetë==
Tirana është klubi më i suksesshëm dhe më i dekoruar i Shqipërisë. Bardheblutë mbajnë rekord kombëtar për trofetë e fituar në çdo kompeticion të luajtur në Shqipëri; kampionat, kupë e superkupë.<ref>{{cite web|url=http://www.arkivalajmeve.com/Tirana-24-here-kampione-e-Shqiperise.248539/|title=Tirana, 24 here kampione e Shqiperise|publisher=Arkiva Shqiptare e Lajmeve|language=sq|date=24 maj 2009|accessdate=15 gusht 2018}}</ref> Trofeu i parë në historinë e klubit ishte [[Kategoria Superiore|Kampionati Kombëtar Shqipëtar]], i zhvilluar në vitin [[Kategoria e Parë 1930|1930]]; ky ishte kompeticioni i parë zyrtar i mbajtur në Shqipëri.<ref name="Kampionati i parë"/> Trofeu më i fundit i fituar nga klubi është trofeu i fituesit [[Kategoria e Parë]] më 16 maj 2018.<ref name="Titulli i Kategorisë së Parë"/>