Dallime mes rishikimeve të "Reims"

41 bytes added ,  2 vjet më parë
Arsim
(Faqe e re: {{Komunë në Francë |Qyteti =Reims |Lloji i vëndbanimit =Komunë |Emblema_foto =Blason Reims 51.svg |Emblema_artikull =Stema |Pamje =Reims Hotel de ville 2010.jpg <!--Administrimi t...)
 
(Arsim)
 
Transporti publik brenda qytetit përmban autobusa dhe tramvaj. I fundit u hap më 2011.
 
== Arsim ==
* [[NEOMA Business School]]
 
==Binjakëzimet==