Dallime mes rishikimeve të "Steven Spielberg"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Dhjetor → dhjetor duke përdorur AWB)
v
 
[[Skeda:Steven_Spielberg_1999_3Steven Spielberg by Gage Skidmore.jpg|thumb|right|200pxparapamje|Steven Spielberg 1999- 2017]]
'''Steven Allan Spielberg''' ka lindur më [[18 dhjetor]] [[1946]] në [[Cincinnati]], [[Ohio]], [[ShBA]]. Është [[regjisor]] dhe [[producent filmi]] të [[ShBA]].
 
10

edits