Ndryshimi mes inspektimeve të "Dibran Tahiri"

14 bytes removed ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Dibran Tahiri''' u lind në [[Mitrovicë]] [[2 shtator]] [[1949]]. Është një aktor shqiptar. Në fillim studioi në Shkollën e Lartë Pedagogjike në Prishtinë në degën e aktrimit, më pastaj mbaroi studimet Universitare për aktor edhe në Fakultetin e Arteve Dramatike në Universitetin e Beogradit. Ka arritut një karriere shumë të sukseshme në [http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Teatrit_Popullor_Krahinor_i_Kosov%C3%ABs&stable=0&redirect=no Teatër] nëpër mbarë ish Jugosllavinë duke u vlerësuar një nga aktorët me të famshëm të asaj kohe.
 
Interpretimet e tij në film ishin gjithashtu shumë të mirëpritura duke arritur famë shumë të madhe në kinematografinë ish jugosllave, kosovare dhe ndërkombëtare.
Anonymous user