Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskutim:Pandemia e COVID-19"

 
Pershendetje {{ping|Olsi}}, ndryshimin e kam ber duke u bazuar ne versionin anglisht 2019–20, pasi ne kete menyre shkruhen edhe sezonet e klubeve dhe te kompeticioneve sportive, si psh UEFA Liga e Kampioneve 2019–20. Gjithsesi, titulli ka ende nje gabim te vogel dhe ajo eshte emri koronavirusi q duhet te jet me "K" te madhe. – [[Përdoruesi:Sadsadas|Sadsadas]] ([[Përdoruesi diskutim:Sadsadas|diskutimet]]) 16 mars 2020 01:40 (CET)
:Faleminderit per pergjigjen. Mendoj qe nuk duhet te bazohemi shume te gjuha angleze, gjuha angleze ka goxha ndryshime nga ajo shqipe, p.sh. ditet e javes dhe te muajit ne anglisht shkruhen me te madhe ndersa ne shqip me te vogel. Po ashtu, shume gjuhe, titullin e kane me ''2019-2020'', si ajo frenge, italiane etj. Sa i perket K-se se madhe, nuk mendoj qe duhet e tille. Koronaviruset jane nje familje virusesh, pra ''koronavirusi'' nuk eshte nje emer i pervecem qe te shkruhet me te madhe, eshte njelloj si fjala ''virus'' nga ana gjuhesore. Gjithashtu nga sa pashe une, shumica e gjuheve e kane shkruar me k te vogel fjalen ''koronavirus''. --[[Përdoruesi:Olsi|Olsi]] ([[Përdoruesi diskutim:Olsi|diskutimet]]) 16 mars 2020 01:48 (CET)