Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Olsi"

v
(→‎Cashbook Finance: seksion i ri)
::Olsi, faleminderit per pergjigjen e shpejte. Te perfshire ne referime jane 4 artikuj gazetash ne lidhje me kompanine ne fjale - The Albanian (Gazeta me e madhe shqiptare ne Britani), gazetat shqiptare Sot, Telegraf, si dhe portali Urban Lajme. Gjithashtu te perfshire ne referime jane gjithashtu Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare britanike i cili eshte nje Direktori Shteterore (si dhe disa referime te tjera shtese). Ne kategorine e 'Kompani' ku jane rreth 50 listime, shoh qe pjesa me e madhe e listimeve nuk kane asnje referim, pervec nje pjese te vogel qe kane shume pak. Ju lutem te beni nje krahasim me faqet e kompanive te tjera te listuara ne sq wikipedia, sepse me cfare shoh faqja Cashbook Finance ka referimet me te sakta deri tani. Faleminderit! {{Unsigned|Lovefrombutch}}
:::Te gjitha keto burime, kane te njejtin artikull mbi kete kompani, gje e cila sugjeron se eshte thjesht nje reklame ne keto faqe. (Gazeta Telegraf ne fakt nuk ka fare artikull, linku qe keni sjelle ju nuk funksionon). Gjithsesi, ky eshte vetem mendimi im, nuk do te thote qe do te griset, nese perdoruesit e tjere mendojne qe artikulli juaj i ploteson kriteret, atehere ai nuk griset, prandaj mire eshte qe argumentet kunder grisjes t'i paraqisni ne [[WP:VPG]]. Sa i perket artikujve te tjere, nuk i kam pare, por fakti qe nje artikull mund te mos i plotesoje kriteret e Wikipedias, nuk do te thote qe mund te krijojme dhe artikuj te tjere qe nuk i plotesojne kriteret. Nese keni ankesa per artikujt e tjere, jeni te lire t'i kandidoni per grisje. --[[Përdoruesi:Olsi|Olsi]] ([[Përdoruesi diskutim:Olsi|diskutimet]]) 16 mars 2020 03:01 (CET)
 
== Cashbook Finance ==
 
Olsi, falimenderit perseri per pergjigjen e shpejte. Persa i perket linkut te Gazetes Telegraf, pashe nje kishte nje gabim ne url keshtu qe tani eshte kthyer ne formatin e sakte dhe punon. Ne lidhje me artikujt e ketyre gazetave, botimet ne lidhje me kompanine hyjne ne seksionin e artikujve dhe jo reklamave. Teksti eshte i njejte sepse sic mund ta shihni nga data e postimeve gazeta me e madhe shqiptare ne britani (The Albanian) ishte e para qe publikoi kete lajm ne UK. Me pas ky artikull filloi te publikohej edhe ne media te tjera ne Shqiperi si aktualitet. Ju lutem te konsideroni edhe njehere kerkesen e ngritur per grisje te ketij artikulli sepse nese kontrolloni te gjithe referimet e tjera, cdo gje eshte mese e sakte dhe relevante ne rastin e kesaj faqeje. Faleminderit!
164

edits