Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Βατο"

(→‎Cashbook Finance: seksion i ri)
Po ju kontaktoj ne lidhje me artikullin Cashbook Finance, ne lidhje me te cilin eshte shfaqur nje kerkese per grisje. Sic u mundova te njoftoj edhe administratorin me usename 'Olsi', per mendimin tim ky artikull i ploteson kriteret e shquarsise. Kerkesa per grisje u gjenerua pa komunikuar me pare se cfare duhej te ndryshohej tek artikulli. Lidhjet e jashtme per te cilat administratori ne fjale i referohej tashme jane hequr se bashke me disa referime te tjera. Per momentin tek seksioni referimeve eshte perfshire Direktoria Shteterore e Autoritetit Mbikqyres Financiar britanik si dhe pervec te tjerash, disa artikuj mbi kete kompani nga gazeta The Albanian (me e madhja shqiptare ne britani), si dhe gazetat/bloget shqiptare Telegraf, Sot, Urban Lajme, etj. te cilat kane pasqyruar kete lajm si aktualitet pas botimit te The Albanian (nese vini re datat e artikujve). Ju lutem ta rishikoni kete kerkese per grisje sepse kjo faqe kompanie ka cdo referim te sakte nese kontrollohet, ne ndryshim nga shumica e faqeve te tjera ne kategorine 'kompani' te cilat nuk kane asnje referim. Gjithashtu nese ka dicka tjeter qe duhet ndryshuar me tej tek faqja, ju lutem me beni me dije. Faleminderit per mirekuptimin! {{unsigned|Lovefrombutch}}
:Përshëndetje {{@|Lovefrombutch}} pashë që përdoruesi {{@|Olsi}} t'i ka paraqitur politikat e shquarsisë së artikujve në Wikipedia, kështu që mund t'i konsultosh për të kuptuar cilët artikuj mund të ruhen. Tema në fjalë nuk ka mjaft shquarësi për një artikull të veçantë në Wikipedia, faktikisht [https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Cashbook_Finance&action=edit&redlink=1 është grisur disa herë në Wikipedia anglisht]. Në Wikipedia shqip kemi të njëjtat kritere dhe zakonisht, në qoftë se atje nuk pranojnë një artikull, nuk pranohet as këtu. Nëse ke dëshirë të kundërshtosh grisjen, mund të shkruash arsyet tuaja tek faqja [[Wikipedia:Vota për grisje#Cashbook Finance]], në të cilën, para grisjes, do të vlerësohen të gjitha ndërhyrjet e përdoruesve. Për sa i përket kompanive të tjera që mendon se nuk kanë shquarësi të mjaftueshme, mund të ndihmosh komunitetin e Wikipedias duke vendosur stampën {{tl|Grise}} në fillimin e artikujve. Punë të mbarë. – [[Përdoruesi:Βατο|Βατο]] ([[Përdoruesi diskutim:Βατο|diskutimet]]) 16 mars 2020 13:07 (CET)
 
== Cashbook Finance ==
 
Pershendetje Bato,
 
Faleminderit per pergjigjen. Arsyeja pse artikulli eshte grisur ne versionin e Wikipedia anglisht eshte sepse kjo kompani akoma nuk e ka arritur nivelin e shquarsise ne kete version duke qene se eshte shume me i gjere se ai ne shqip. Politikat e shquarsise i kam pare me kujdes dhe kam studiuar gjithashtu nje nga nje cdo faqe te 50 kompanive aktuale shqiptare ne kategorine 'Kompani ne Shqiperi' edhe nuk me duket se ndonje nga keto faqe nuk eshte e referuar ne kete menyre dhe ploteson kushtet qe ju parashtroni ne krahasim me faqen qe une kam krijuar. Ne te kundert jane shume me te dobta se faqja ne fjale. Nese ne kete rast e vetmja zgjidhje eshte kandidatura e perdoruesve per grisjen e tyre, nderkohe qe administatoret apo kontrolluesit nuk i kane kontrolluar akoma si faqja ne fjale (megjithese jane vetem 50 dhe shumica me shume pak informacion), kjo nuk me duket e drejte. Rregullat e kontrollit duhet te jene njesoj per te gjithe si dhe te kete nje konsistence ne krahasimin e faqeve te nje kategorie, ne kete rast profile kompanish. Nese prape mendoni se faqja e krijuar nuk i ploteson kushtet, atehere mund ta grisni menjehere sepse nuk kam me argumenta pervec atyre qe kam listuar ne mesazhet e meparshme. Faleminderit.
164

edits