Ndryshimi mes inspektimeve të "Thyesa"

55 bytes added ,  7 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.225.206 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.169.138.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.225.206 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.169.138.)
Etiketa: Rollback
[[Skeda:Pjestimi.jpg]]
 
=== Thyesat e dyfishta ===
yesaPasi më lartë thamë se thyesa është edhe pjesëtim i dy numrave (d.m.th. i Emëruesit dhe Numëruesit) mund të kemi idenë që dy Thyesa në vend që ti pjesëtojmë, ty shkruajmë sy thyes. Më poshtë të shohim menyrat me këtë lloj Pjesëtimi
 
[[Skeda:Thyesat_e_dyfishta.jpg]]