Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia shqip"

535 bytes added ,  4 muaj më parë
Refuzoi 6 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.19.230.14, 95.107.236.166, 95.107.243.15, Minorax dhe 185.173.205.183) dhe riktheu rishikimin 2073310 nga Leeturtle
(Kuptimi fjales- virtual)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 6 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 46.19.230.14, 95.107.236.166, 95.107.243.15, Minorax dhe 185.173.205.183) dhe riktheu rishikimin 2073310 nga Leeturtle)
'''Wikipedia Shqip''' është varianti [[shqip]] i [[Wikipedia|Wikipedia-s]], [[Enciklopedia|enciklopedisë]] së lirë. Ajo filloi më [[12 tetor]] [[2003]] dhe sot përmban '''{{NUMBEROFARTICLES}} artikuj'''. Wikipedia shqip e ka vendin e '''72-të''' në rangun [https://meta.wikimedia.org/wiki/List_of_Wikipedias Meta] sipas [[listë]]s së Wikipedia-ve <ref>[[:meta:List of Wikipedias|Lista e Wikipedia-ve]]</ref> dhe vendin e 208-të sipas listës së Wiki-ve më të mëdha.<ref>[[:meta:List of largest wikis|Lista e Wikive më të mëdha]]</ref>
 
Virtual - kuptimi
 
== Zhvillimi ==