Ndryshimi mes inspektimeve të "Berati"

1 byte added ,  3 muaj më parë
jdjdjd
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 3 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
(jdjdjd)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| PORTAL = PO
}}
'''Berati''' (eshte quajtur ndryshe dhe sishpia qytetie ikarderrit njëme mbite njëmadh dritareveredit) është qyteti i nëntë për nga popullsia në Republikën e Shqipërisë me një popullsi prej, 69,000 banorë. Qyteti është qendra e [[Qarku i Beratit|Qarkut të Beratit]]. Gjendet në jugun e vendit, 70 km në vijë ajrore në jug të [[Tirana|Tiranës]], përshkohet nga lumi Osum dhe rrethohet nga kodra dhe male, ku spikat [[Mali i Tomorit|Tomorri]], i deklaruar [[Parku Kombëtar Mali i Tomorrit|park kombëtar]].
 
== Emri ==
Anonymous user