Ndryshimi mes inspektimeve të "Kanceri"

196 bytes removed ,  3 muaj më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.190.132.99) dhe riktheu rishikimin 1911698 nga 1l2l3k
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.190.132.99) dhe riktheu rishikimin 1911698 nga 1l2l3k)
 
Prej faktorëve kryesorë që shkaktojnë kancer, janë: Pirja e duhanit, mbipesha dhe obesiteti, ngrënia e pakët e perimeve dhe frutave, alkooli, llojet e sëmundjeve të transportueshme seksualisht (si AIDS dhe HPV), ndotja e ajrit në vendet e qytetëruara, tymi i shkaktuar nga djegia e lëndëve të ngurta brenda banesave.
 
[[Kategoria:Sëmundje]]
[[Kategoria:Sëmundje] Për të i kuruar kto sëmundje të rënda siq është njëra nga këto smundja e Kancerit,mund ta përdorni ilaqin mga Helmi i Akrepit dhe çajin nga Pelini i Ëmbël...porosit këtu:+37744208379