Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

21 bytes added ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''Kali[[Informacion per kalin]]''' (''Equus ferus caballus'') të një [[kafshë shtëpiake|ffvfhvduiv;;udgdj diug ;jg;eg kakakakakakaë shtëpiake]] dhe [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali përdoret më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.
 
== Llojet e kuajve ==
Anonymous user