Ndryshimi mes inspektimeve të "Kali"

73 bytes removed ,  10 muaj më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.21.26 dhe 185.224.101.176) dhe riktheu rishikimin 1806684 nga 1l2l3k
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.21.26 dhe 185.224.101.176) dhe riktheu rishikimin 1806684 nga 1l2l3k)
[[Skeda:Horse 2005-08-06 (Cheval).jpg|256px|right|thumb|Kali]]
'''[[Informacion per kalin]]Kali''' (''Equus ferus caballus'') është një [[kafshë shtëpiake|ffvfhvduiv;;udgdj diug ;jg;eg kakakakakakaë shtëpiake]] dhe [[kafshë njëthundrrake]]. Në vendet tona kali përdoret më shumë për shfrytëzim gjatë [[punë]]s në [[rajonet rurale]] si dhe për [[rekreacion]], ndërsa më pak për ushqim.
 
== Llojet e kuajve ==