Dallime mes rishikimeve të "Club Penguin"

31 bytes added ,  1 vit më parë
[[File:Disney Club Penguin Logo.svg|thumb|282x282px|Logo e Lojës.]]
'''[https://superclubpenguin.com Club Penguin]''' është lojë online(MMO)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania [[New Horizon Interactive]](tani e njohurë si [[Disney Canada Inc.]]).Pas beta-testimit ,Club Penguin u vë në dispozicion të publikut më [[24 tetor 2005]].Në [[2007]] [https://superclubpenguin.com Club Penguin] kishte [[30]] milion llogari të pordoruesve.Deri në korrik të [[2013]] Club Penguin kishte [[200]] milion logari të pordoruesve.
 
===Maskotat===