Ndryshimi mes inspektimeve të "6 dhjetor"

105 bytes added ,  2 muaj më parë
Shtova një feste
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Nëntor → nëntor, Dhjetor → dhjetor (3) duke përdorur AWB)
(Shtova një feste)
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[1917]] - pavarësia e [[Finlanda|Filandës]]
*[[Kisha ortodokse|Kisha Ortodokse]] dhe Romano-Katolike festojnë shën Nikollën e Mirës së Likisë.
 
[[Kategoria:Dhjetor]]